Radosław Iwański jest absolwentem Wydziału Rolniczego SGGW. Po ukończeniu studiów współpracował przez wiele lat z Programem 1 TVP SA, wiążąc się z Telewizją Edukacyjną i programami „Notowania” i „Magazyn Notowań”, a następnie z Redakcją Rolną TVP („Tydzień”; „Agrobiznes”). Był także rzecznikiem prasowym agencji płatniczych w Polsce: Agencji Rynku Rolnego oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Gdy ponownie powrócił na ścieżkę dziennikarską związał się właśnie Farmerem i farmerem.pl, gdzie współpracował m.in. z Iwoną Dybą, obecną szefową portalu farmer.pl.

– Bardzo miło wspominam te lata, bo ogromnym wyzwaniem dla nas i dla całego zespołu dziennikarskiego było budowanie marki Farmera w Internecie – wspomina Iwański. – Zyskaliśmy ogromne zaufanie wśród rolników, a Iwona przez te kilka lat wraz ze współpracownikami wykonała ogromną pracę, umacniając Farmera na pozycji nr 1 w Polsce – dodaje.

Farmer.pl to dziś niekwestionowany lider na rynku – Grono naszych czytelników stale się powiększa, co zauważamy nieustannie w coraz większym dotarciu do naszych odbiorców online, utrzymując ponad milion unikalnych użytkowników. Jesteśmy obecni nie tylko w naszym serwisie, ale też pozostajemy z Państwem w kontakcie za pośrednictwem mediów społecznościowych – Facebooka, Instagrama, Twittera czy Linkedina. Nasz newsletter dociera do 47 tys. odbiorców związanych ściśle z branżą agro.

Jednocześnie, w minionym roku udało nam się dostosować do często trudnych i nieprzewidywalnych warunków funkcjonowania związanych z pandemią koronawirusa. Pozostawaliśmy z Czytelnikami w kontakcie zarówno przeprowadzając kolejną edycję konferencji Narodowych Wyzwań w Rolnictwie oraz Przez Innowacyjność do Sukcesu. Do tego regularnie kontynuujemy cykl webinarów redakcyjnych dla rolników specjalizujących się w różnych działach rolnictwa, a także już kolejny sezon kontynuujemy relacje polowe z różnych regionów Polski, na platformie Dni Pola Online.

– Dziękujemy Małgorzacie Powałce w jej wkład w rozwój marek Farmer i Bez Pługa oraz zaangażowanie w organizację konferencji i ich edycji prowadzonych online w tym trudnym czasie pandemii – mówi Iwona Dyba redaktor naczelna farmer.pl. ­­– Jednocześnie witamy na pokładzie Radosława Iwańskiego, przed nami sporo rozwojowych projektów i to świetna wiadomość, że będziemy je prowadzili wspólnie.

– Ogromnie się cieszę, że znowu mogę pracować dla Farmera i całego rolnictwa w Polsce, i że po raz kolejny jest mi dane współpracować z Iwoną, bo wierzę, że poprowadzimy media Grupy PTWP do kolejnych sukcesów - powiedział Iwański.

Przez ostatnich kilka lat Iwański szefował „Hodowli i Chowie Bydła” oraz reprezentował w mediach Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. 

– Zawsze ceniłam sobie profesjonalizm Radka i jego analityczne podejście do zachodzących zmian w rolnictwie. Jestem przekonana, że przed nami dużo dobrej pracy i kolejnych wyzwań. A jednym z nich jest na pewno utworzony w ramach Grupy PTWP serwis giełdarolna.pl, który z miesiąca na miesiąc zyskuje na popularności. Dziś już nie tylko oferujemy naszym czytelnikom pakiet najważniejszych informacji niezbędnych do kierowania gospodarstwem i podejmowania decyzji, ale sprawiamy, że wszystko to czego szukają zarówno w zakresie części i maszyn nowych i używanych lub chcą po prostu sprzedać jest dostępne od ręki, szybko i sprawnie właśnie za pośrednictwem giełdy rolnej. – powiedziała Iwona Dyba. – Dzięki Giełdzie Rolnej wypłynęliśmy na szerokie wody e-commerce, i jest to już nasz kolejny obszar działalności internetowej, po oczywiście portalu, konferencjach online i webinarach.