Rejestracja na udział stacjonarny możliwa jest do 17 września. Dyskusje podczas EEC można także śledzić online.

– Spodziewamy się około 5 tys. gości obecnych stacjonarnie oraz – tak jak w poprzednim roku – minimum 10 tys. obserwujących online – podkreślił Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP SA, wydawcy miesięcznika Farmer i portalu farmer.pl i inicjator Kongresu.

W sumie w ciągu trzech dni w EEC odbędzie się 100 debat. Główne nurty tematyczne EEC 2021, które przedstawił Wojciech Kuśpik to:

1. Plan odbudowy gospodarki po pandemii.

2. Europejski Zielony Ład, zielona transformacja.

3. Jak się zmienił konsument w czasach „nowej normalności”?

4. Międzynarodowy handel i relacje gospodarcze po pandemii.

5. Digitalizacja gospodarki.

Jedna z debat będzie dotyczyła Zielonego Ładu w rolnictwie, a do udziału w niej zaproszeni zostali m.in.: Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi; Janusz Wojciechowski, komisarz UE ds. rolnictwa; Antoine Bernet, Country Division Head Poland, Baltics, Czech Republic, Slovakia at Bayer Crop Science; Wojciech Babski, prezes zarządu Ciech Sarzyna; Marcin Mucha, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin, Grzegorz Brodziak, dyrektor zarządzający, Goodvalley, Martin Ziaja, prezes Okręgowego Związku Hodowców Bydła w Opolu, członek zarządu PFHBiPM.

Debatę o Zielonym Ładzie będą moderowali Iwona Dyba, redaktor naczelna portalu farmer.pl oraz Radosław Iwański, redaktor naczelny miesięcznika Farmer.

– Dyskusja o przyszłości rolnictwa jest kluczowa dla Unii Europejskiej i światowego porządku żywnościowego, dlatego bardzo się cieszę, że tak istotny temat jest w agendzie największej imprezy biznesowej Europy Środkowo-Wschodniej – powiedziała Iwona Dyba.

– Nie da się ukryć, że rola, jaką odegrają polscy i europejscy rolnicy w najbliższych latach będzie kluczowa dla stabilizacji życia nie tylko we Wspólnocie, ale i na całym świecie. Przyszła Wspólna Polityka Rolna jest kluczową polityką Unii Europejskiej, dlatego dyskusja i wskazywanie dobrych rozwiązań leżą w interesie nas wszystkich – dodał Radosław Iwański.

– Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni skalą zainteresowania czynnym udziałem w Kongresie – mimo obostrzeń i covidowych restrykcji. Udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym potwierdzili zarówno przedstawiciele globalnych koncernów, jak i polski biznes oraz decydenci i politycy unijni i krajowi oraz przedstawiciele administracji – oświadczył Wojciech Kuśpik.

Ci, którzy wybierają się osobiście na kongres, który odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach nie muszą obawiać się koronawirusa.

Zgodnie z przyjętą polityką i „Zasadami bezpieczeństwa", w 13. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego i 6. European Tech and Start-up Days stacjonarny udział będą mogły wziąć osoby posiadające unijny certyfikat COVID, który ma jedną formę, ale trzy wersje:

• Certyfikat poświadczający szczepienie (od 14 dnia po podaniu pełnej dawki szczepienia do 365 dnia po podaniu ostatniej dawki),

• Certyfikat poświadczający test: przedstawiający wynik, rodzaj i datę testu, wykonany do nie później niż 48 godzin przed rozpoczęciem XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego,

• Certyfikat poświadczający wyzdrowienie po przebyciu COVID-19 w ciągu ostatnich trzech.

Zapraszamy do REJESTRACJI!