Z informacji cieszą się rolnicy. - Wcześniej musiałem jechać ponad 400 kilometrów, w końcu po zmianach kadrowych w KRUS-ie pomyślano o nas – nie ukrywa swojego zadowolenia Tomasz Jarzęba z powiatu białostockiego i dodaje - oby tylko nie skończyło się na obietnicach,  liczę tylko, że za słowami pójdą konkretne działania.

KRUS zamierza przejąć ośrodek sportu i rekreacji i zaadaptować go pod nowych gości. Kilka tygodni wcześniej o zamknięciu popularnego w Supraślu Bukowiska zadecydowali jego radni. Głównym powodem takiej decyzji był brak rentowności obiektu. Kompleks będzie nie tylko odświeżony, ale także zostaną dobudowane do niego nowe obiekty - powstanie między innymi nowoczesny basen. Potwierdza to dyrektor regionalnego oddziału KRUS. - Jesteśmy na etapie opracowywania koncepcji, robimy ją tak, by optymalnie dostosować do potrzeb rolników - mówi Krzysztof Jaworowski.

Jakich dodatkowych atrakcji mogą spodziewać się w nim rolnicy? Obecnie na terenie OSiR-u znajduje się hala sportowa i kryta ujeżdżalnia koni, na której odbywały się imprezy rangi krajowej i międzynarodowej, dostępny jest także internat. W przyszłości przy basenie pojawi się również sauna parowa i solankowa oraz dodatkowe pomieszczenia, w których będą przeprowadzane różnego rodzaju zabiegi. Jak na razie jest za wcześnie na więcej konkretów. KRUS formalnie przejmie budynek prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Potwierdza to starosta Antoni Pełkowski i tłumaczy tym konieczność formalnego wypowiedzenia umowy pracownikom OSiRu. Według wstępnych ustaleń za przejęcie kompleksu sportowego KRUS zapłaci 9 mln złotych. W sumie na całą inwestycję zamierza przeznaczyć 30 mln złotych. Pierwsi rolnicy będą mogli odwiedzić odnowiony ośrodek rehabilitacyjny na przełomie 2018-2019 roku.