Na kwotę 84 tysięcy złotych został oszukany pewien rolnik z Mazowsza. Gospodarz z powiatu ostrołęckiego ogłoszenie z ofertą sprzedaży nawozu zobaczył wśród wpisów zamieszczanych przez członków grupy, utworzonej przez rolników w mediach społecznościowych.

27-letni rolnik skontaktował się telefonicznie z autorem ogłoszenia i po negocjacjach zdecydował zakupić nawozy za cenę 84 tys. zł, w którą wliczony miał być koszt dostawy.

Głuchy telefon

Warunkiem sfinalizowania umowy było przelanie całej kwoty należności na konto dostawcy i rolnik to uczynił. Nawóz miał być dowieziony po dwóch dniach, ale nabywca nie doczekał się dostawy, a sprzedający przestał odbierać telefony.

Po kilku kolejnych dniach rolnik zrozumiał, że padł ofiarą oszustwa i zgłosił się na Posterunek Policji w Kadzidle. Policjanci tropią teraz oszusta, a przy okazji doradzają: "Prosimy o ostrożność podczas robienia internetowych transakcji. W przypadku zakupów o tak dużej wartości, być może warto zastanowić się nad tym, aby pojechać nawet kilkaset kilometrów i sprawdzić, czy taki towar w ogóle fizycznie istnieje. Takie postępowanie z pewnością zmniejszy ryzyko, że zostaniemy oszukani."