Gotowi jesteśmy otworzyć rynek dla konkretnych zakładów z Polski, by mogły dostarczać żywe bydło do naszych przedsiębiorstw przemysłu mięsnego - oświadczył Putin na konferencji prasowej na Kremlu po rozmowach z premierem Portugalii Jose Socratesem.
Według rosyjskiego prezydenta, "jest to wystarczająco jasny sygnał, który świadczy o gotowości do współpracy i prowadzenia rozmów na ten temat".

Gdy słyszymy od naszych polskich kolegów wojownicze oświadczenia, nie pomaga to w rozwiązywaniu konkretnych problemów, przed którymi stoi polski sektor rolno-przemysłowy - dodał Putin. Gospodarz Kremla przypomniał, że "w tych dniach w Berlinie zatrzymano partię mięsa z Polski".

Wkrótce spotkam się z niemiecką kanclerz, panią (Angelą) Merkel na szczycie G8 w Niemczech. I naturalnie nie powiem jej: "Sama nie chcesz jeść tego mięsa, a mnie chcesz nim karmić". Tak mówić nie będę. Wszelako sam fakt zatrzymania polskiego mięsa w Niemczech świadczy o tym, że problem jakości tego mięsa istnieje - powiedział Putin.

Prezydent Rosji zadeklarował, że jego kraj gotów jest pracować z Polską i Unią Europejską, aby rozwiązać ten problem i odblokować podpisanie nowego porozumienia Rosja-UE.

Źródło: wp.pl