Jak zaznaczył dyplomata, przedsiębiorcom z Niderlandów imponuje wzrastające zainteresowanie Białorusi modernizacją krajowego rolnictwa i wyposażeniem go w nowoczesną technikę rolniczą, a także wprowadzeniem nowoczesnych technologii. "Wszystkie te zapotrzebowania są gotowi zaspokoić biznesmeni z Holandii inwestując w gospodarkę Białorusi na obopólnie korzystnych warunkach dla obydwu krajów" - podkreślił M.Krop. (…)

W jego opinii, potencjał rolnictwa każdego kraju zależy w wysokim stopniu od zdolności przeróbki surowca. Jak wskazuje analiza, białoruska branża przetwórcza bardzo potrzebuje zastosowania nowoczesnych technologii dla przeróbki, przechowywania warzyw i ziemniaków. I takie technologie firmy holenderskie gotowe są zaproponować Białorusi.

Wśród firm aktywnie pracujących na białoruskim rynku M.Krop wymienił "Agrotech Didam B.V." (budownictwo i modernizacja cieplarni dla kwiatów i warzyw), Strawberriesplants"(wprowadzenie selekcji i uprawa specjalnych gatunków truskawek),"Basfut" (nowoczesne technologii z zastosowaniem nawozów) i inne.

Źródło: Agromage.com