Polska wschodnia początkowo będzie pod wpływem płytkiego wyżu znad Rumunii, pozostały obszar kraju znajdzie się w zasięgu zatoki niżu znad Morza Norweskiego, w strefie przemieszczających się z zachodu na wschód frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu napłynie bardzo ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie początkowo będzie spadać, potem zacznie rosnąć. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadać, pod wieczór zacznie rosnąć.

Jaka będzie pogoda 12 lipca?

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu i burzami, lokalnie z gradem; bez opadów na krańcach północno-wschodnich. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 10 mm do 25 mm.

Temperatura maksymalna od 26 st. na zachodzie do 32 st. C w centrum; chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat od 22 do 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h. W Karpatach i w Sudetach porywy wiatru do 70-80 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na zachodzie kraju. Miejscami przelotne opady deszczu, na wschodzie i południu miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w burzach do 20 mm.

Temperatura minimalna od 13 st. na Pomorzu, około 14-16 st. na przeważającym obszarze do 19 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i w czasie burz porywisty, zachodni i północno-zachodni. Porywy wiatru w burzach do 60 km/h.

Jaka pogoda będzie 13 lipca br.?

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, lokalnie na północny, a także na południu i południowym wschodzie burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 10 mm do 20 mm, lokalnie na południu do 30 mm.

 

Temperatura maksymalna od 24 do 27 st. C, chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich około 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, z kierunków zachodnich. W burzach wiatr w porywach do 65 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, po południu wzrastające stopniowo do dużego i wtedy przelotne opady deszczu oraz możliwe burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna 32 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, miejscami zmienny, pod wieczór skręcający na zachodni. W trakcie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z postępującymi większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Początkowo przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów w trakcie burz do 10 mm. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W trakcie burz porywy do 60 km/h.

W czwartek w stolicy zachmurzenie początkowo małe, stopniowo wzrastające po południu do umiarkowanego i dużego. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby, zmienny