Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, klin wyżowy, związany z wyżem znad Atlantyku, przemieszcza się z północy nad centralną Polskę. Rozmywający się front chłodny powoli przesuwa się z centrum nad południową część kraju.

Napływa powietrze polarne morskie. Niewielkie zmiany ciśnienia Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Pogoda na sobotę 28 stycznia br.

W sobotę zachmurzenie duże, na północy z większymi przejaśnieniami. Bez opadów na północnym zachodzie, na pozostałym obszarze słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna przeważnie od - 1 st. C. do 1 st. C., w rejonach podgórskich i na północnym wschodzie miejscami - 2 st. C., a na Podhalu lokalnie - 4 st. C. Najcieplej nad morzem, około 3 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków północnych, na północy kraju stopniowo skręcający na zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym zachodzie rozpogodzenia. Miejscami opady śniegu, na Pomorzu również deszczu ze śniegiem, a nad morzem deszczu. Na Pomorzu i Warmii przejściowo możliwe słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź.

Na Lubelszczyźnie mgły marznące ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od - 7° st. C. na południu i na północnym wschodzie, około - 5 st. C. w centrum, do- 2 st. C. na zachodzie, nad samym morzem około 1 st. C. W kotlinach karpackich miejscami spadek temperatury do - 10 st. C., największy mróz w kotlinach sudeckich lokalnie - 13 st. C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Pogoda na niedzielę 29 stycznia br.

W niedzielę zachmurzenie duże, na południowym wschodzie lokalnie większe przejaśnienia. Słabe opady śniegu, w północno-zachodniej połowie kraju przechodzące w opady deszczu, przejściowo w opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od - 2 st. C. na południowym wschodzie, około 1 st. C. w centrum, do 3 st. C. na północnym zachodzie, nad samym morzem 4 st. C, a w dolinach karpackich lokalnie - 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami rozpogodzeniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni, skręcający na zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna - 3°C. Wiatr słaby, w drugiej połowie nocy chwilami umiarkowany, zachodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z opadami śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, później umiarkowany i porywisty, zachodni i południowo-zachodni.