Policjanci z Żagania zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Iłowa w województwie lubuskim, który dokonywał oszustw za pośrednictwem ogłoszeniowych portali internetowych. Zatrzymanemu przedstawiono 30 zarzutów dotyczących oszustwa i wyłudzenia pieniędzy.

Mężczyzna wystawiał do sprzedaży przez internet samochody, maszyny rolnicze i inne przedmioty, których w rzeczywistości nie posiadał. Wyłudzał od zainteresowanych 10% zaliczki na oferowane przedmioty, po czym "znikał" z pieniędzmi.

Oszust dobrze się ukrywał się, ale na jego trop wpadli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z żagańskiej komendy powiatowej.  Śledczy ustalili, że zatrzymany do przestępczego procederu używał rachunków bankowych założonych na tak zwanych „słupów”. 33-latek wyłudził w ten sposób przynajmniej 30 tysięcy złotych, ale kolejni poszkodowani wciąż zgłaszają się na policję.

Póki co oszustowi postawiono trzydzieści zarzutów. Podejrzany został tymczasowo aresztowany. Liczba zarzutów jak też wartość strat może się zmienić ponieważ sprawa jest nadal rozwojowa - zastrzega KPP w Żaganiu. Mężczyzna w przeszłości dwukrotnie odsiadywał wyrok pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.