Policjanci z Brzeźnicy i Wadowic (woj. małopolskie) zatrzymali 63-latka, który dwukrotnie włamał się do ciągników rolniczych i ukradł z nich paliwo. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

W ostatni dzień lipca o kradzieży paliwa z zaparkowanego na posesji ciągnika zawiadomił policjantów gospodarz z Brzeźnicy. Policjanci ustalili, że sprawca przedziurawił zbiornik paliwa i spuścił około 200 litrów oleju napędowego. Właściciel wycenił straty na łączną kwotę ponad 7 tys. złotych.

Sprawca zatrzymany

Policjanci wytypowali możliwego sprawcę i ich podejrzenia okazały się słuszne. Był nim 63-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który następnego dnia został zatrzymany w miejscu zamieszkania. W toku dochodzenia wyszło na jaw, że zatrzymany odpowiada również za kradzieżą paliwa, do której doszło w nocy z 17/18 lipca br. w tej samej miejscowości.

Dziurawił baki śrubokrętem

"63-latek, działając takim samym sposobem (wykonanie otworu śrubokrętem), uszkodził zbiornik paliwa w samochodzie ciężarowym, w efekcie czego doszło do utraty około 900 litrów paliwa, a straty wówczas zostały oszacowane na łączną kwotę ponad 18 tys. złotych." - podaje w komunikacie Policja.

W efekcie podejrzany usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tych przestępstw. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.