Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o dokonanie włamań do maszyn leśnych i kradzież oleju napędowego. 32-latek działał w kompleksach leśnych na terenie gminy Gromadka, w powiecie bolesławieckim na Dolnym Śląsku.

Złodziej pod osłoną nocy spuszczał paliwo ze zbiorników ciągników i maszyn używanych do prac przy wyrębie lasu. Poza olejem napędowym, łupem złodzieja padła również fotopułapka, która miała zarejestrować jego wyczyny. Straty spowodowane działaniem sprawcy wyceniono na około 2,5 tysiąca złotych.

Długa lista zarzutów

Podejrzany przyznał się nie tylko do zarzucanych kradzieży, ale również kierowania pojazdem mimo orzeczonego przez sąd wciąż aktywnego zakazu. Zatrzymany okazał się być również poszukiwanym, celem odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestepstwo, więc od razu trafił do zakładu karnego - podaje dolnośląska policja.

Grożąca mu kara, w związku z już wcześniej popełnionymi przestępstwami, może wynieść nawet do 15 lat pozbawienia wolności.