W efekcie pięciodniowego protestu załogi, Hanna Sztuka nie jest już prezesem Stadniny Koni w Janowie Podlaskim. Zastąpił ją Marcin Oszczapiński, który przyjechał z Bydgoszczy - donosi Dziennik Wschodni.

44–letni Marcin Oszczapiński stanowisko objął przed kilkoma dniami. Wcześniej pracował w Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy, a przez 3 lata również w KOWR. W rozmowie z lokalnymi dziennikarzami nowy szef stadniny przyznał, że jego doświadczenie zawodowe dotyczy raczej bydła.

Załoga sobie poradziła

W Janowie hodowane jest około 500 koni, ale jest także stado krów, które liczy obecnie 400 sztuk. Personel liczy około 80 pracowników. Nowy prezes podkreślił, że mimo powstałego konfliktu załoga nie zaniedbywała obowiązków i dobrze sobie radziła, więc nie było spraw, które w trybie awaryjnym musiałby po objęciu stanowiska załatwić.

Oszczapiński ma teraz przyjrzeć się finansom spółki. Zapowiada, że nie planuje żadnej rewolucji w Janowie. Chce wykorzystać swoje doświadczenie w hodowli bydła, która w dużej mierze zapewnia środki na utrzymanie stadniny. Nie zapomina jednak również o przygotowaniach do kolejnej aukcji koni Pride of Poland.