Jak poinformował Polsat News, statek transportujący bydło zniknął bez śladu
na Morzu Wschodniochińskim u wybrzeży Japonii. Wraz z nim zaginęły 43 osoby stanowiące załogę jednostki oraz 5800 sztuk bydła, które statek towarowy przewoził. To skutek tajfunu Maysak, który szaleje nad Azją Południowo-Wschodnią.

Statek wyruszył w rejs14 sierpnia z Nowej Zelandii, a do portu w Japonii miał dopłynąć 3 września. 2 września w trakcie szalejącego sztormu kapitan wysłał sygnał S.O.S. i kontakt ze statkiem się urwał. 43-osobową załogę stanowiło dwóch Australijczyków, dwóch Nowozelandczyków oraz 39 Filipińczyków.

Poszukiwania wszczęte przez Japońską Straż Przybrzeżną zaowocowały odnalezieniem tylko jednego członka załogi zaginionej jednostki. To 45-letni Filipińczyk, który twierdzi że statek przewrócił się po uderzeniu olbrzymiej fali. Mężczyzna zdążył jedynie włożyć kapok i wyskoczył za burtę. Dryfując przez kilka godzin po wzburzonych falach nie dostrzegł żadnego innego członka swojej załogi.

Poszukiwania statku towarowego wciąż trwają. Jak podaje Polsat News, jednostka została zwodowana w 2002 roku jako kontenerowiec. Po 10 latach pracy przekształcono ją w statek do transportu zwierząt, który pływał pod banderą Zjednoczonych Emiratów Arabskich.