Chociaż rolnicy stanowią tylko część populacji USA, ich poglądy często odzwierciedlają nastroje wiejskie. Trump wygrał w 2016 r. głosowanie dwa do jednego na obszarach wiejskich.

Rolnicy być może nie wiedzieli, co uzyskają podczas kadencji Trumpa cztery lata temu, ale wydaje mi się, że sondaż potwierdza, że ​​są zadowoleni z tego, co mają.

Większość z nich popiera jego decyzje związane z rolnictwem i polityką zagraniczną. Tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez internetowy serwis rolniczy Farm Futures w dużych gospodarstwach na początku września.

Po 2016 roku Trump prowadził kampanię na rzecz obniżek podatków, biurokracji i wsparcia dla producentów etanolu z kukurydzy.

Oczywiście rolnicy są również zaniepokojeni pandemią koronoawirusa i wojną handlową między USA a Chinami. Jednak dla wielu rolników te kwestie są drugorzędne w stosunku do zagadnień takich jak pomoc administracyjna i finansowa pod rządami Trumpa.

Dwie trzecie rolników biorących udział w ankiecie przyznało prezydentowi ocenę „A” lub „B” za jego działalność rolniczą, a 63 proc. podobnie dobre oceny za politykę zagraniczną.

W ankiecie przeprowadzonej przez Farm Futures w marcu 76 procent rolników zgodziło się ze stwierdzeniem: „Polityka rokowań zbiorowych prezydenta Trumpa wobec Chin opłaci się w dłuższej perspektywie.

Eksport produktów rolnych załamał się po rozpoczęciu wojny handlowej w połowie 2018 r., Ale oczekuje się, że w nadchodzącym roku wzrośnie o 4 proc. Według amerykańskiego ministerstwa rolnictwa (USDA), Chiny kupują teraz znacznie więcej amerykańskiej soi, kukurydzy, sorgo i orzechów

Ankietowani rolnicy stwierdzili, że na ich wybór na prezydenta nie wpłynie sposób traktowania COVID-19 przez przywódców politycznych ani ekonomiczne skutki pandemii.

Administracja prezydenta Trumpa dotuje amerykańskie rolnictwo największymi subsydiami rolniczymi wszechczasów. Według szacunków USDA, do amerykańskich rolników może napłynąć około 37 miliardów dolarów, przede wszystkim w ramach programów kryzysowych mających na celu złagodzenie skutków pandemii. W rezultacie dochód gospodarstwa rolnego w 2020 r. byłby najwyższy od siedmiu lat.

Jeśli szacunki USDA okażą się prawidłowe, płatności rządu USA w tym roku stanowiłyby 36 procent dochodu netto z rolnictwa, najwyższy udział od 41 procent w 2001 roku.

Ekonomiści z USDA szacują, że w tym roku dochody z rolnictwa wzrosłyby łącznie do 102,7 mld dolarów, co - pomimo kryzysu koronawirusa - odpowiada wzrostowi o prawie 23 proc. w porównaniu z rokiem 2019.

Jak informuje USDA, głównym powodem były wysokie dotacje federalne, które są dwa lub trzy razy wyższe niż zwykle. Ich szacunkowa kwota w wysokości 37,2 miliarda dolarów byłaby największą w historii.

Przewiduje się jednak, że w 2020 roku dochody z produkcji roślinnej i zwierzęcej spadną o 3 procent.