Na giełdzie CBOT w Chicago najwięcej tego dnia straciła kukurydza (-3,2 proc.), duże obniżki zanotowała także soja (-1,7 proc.). W ślad za notowaniami w Chicago taniały także zboża i rzepak na giełdzie Matif w Paryżu. Przeceny w przypadku paryskiej kukurydzy i pszenicy wyniosły wczoraj ok. 2,5 proc.

Giełda CBOT w Chicago:

Kukurydza. Kontrakt wrześniowy potaniał w czwartek o 3,2 proc., wobec czego pod koniec dnia trzeba było za niego zapłacić 276 dolarów/tonę.

Pszenica. Notowania kontraktu z tym samym terminem wykonania straciły wczoraj na wartości 1,2 proc. (-3 usd/tonę), doprowadzając cenę ziarna do poziomu ok. 255,9 dolarów/tonę.

Soja. Kontrakt wrześniowy zamknął czwartkową sesję na poziomie o 1,7 proc. niższym w stosunku do środowego zamknięcia. Cena nasion spadła o 8 usd za tonę do 449,5 usd.

Giełda MATIF w Paryżu:
Kukurydza. Listopadowy kontrakt zanotował w czwartek 2,4 proc. stratę. Tona tego towaru kosztowała pod koniec dnia 204,5 euro, czyli 5 euro mniej niż poprzedniego dnia.

Pszenica. Kontrakt z tym samym terminem dostawy zakończył wczorajsze notowania ceną o 2,6 proc. niższą niż w środę, wobec czego za towar ten trzeba było zapłacić 196,75 euro/tonę.

Rzepak. Kontrakt z dostawą w listopadzie zanotował na wczorajszej sesji spadek rzędu 1,3 proc. Cena nasion podrożała o 6 euro/tonę dochodząc do poziomu 438,75 euro/t.