Na rynku walutowym kolejne szczyty osiąga frank szwajcarski, który wczoraj kosztował 3,5 zł. Coraz więcej emocji wzbudzają niepokojące informacje na temat Włoch, które są drugim po Grecji krajem europejskim z najwyższym długiem w stosunku do PKB. Obawy o strefę euro prowadzą do wyprzedaży wspólnej waluty.

Jakie były notowania na giełdzie CBOT w Chicago:

Kukurydza. Kontrakt lipcowy zamknął się w poniedziałek na poziomie o 1,4 proc. (3,6 USD/t) wyższym niż na zakończeniu piątkowej sesji i kosztował 268,3 USD/t.

Pszenica. W poniedziałek notowania kontraktu z tym samym terminem dostawy straciły ok. 2,2 proc.. Ziarno to potaniało o prawie 5,3 USD/t i zostało wycenione na 233,8 USD/t.

Soja. Kontrakt lipcowy zakończył pierwszą w tygodniu sesję na praktycznie niezmienionym poziomie. Nasiona podrożały o niespełna 0,1 proc., a za tonę towaru trzeba było zapłacić 497,2 USD/t.

Giełda MATIF w Paryżu:

Kukurydza. Sierpniowy kontrakt podrożał w poniedziałek 0,1 proc. (0,25 euro/t). Tona tego towaru kosztowała na koniec dnia 237 euro.

Pszenica. Paryska pszenica zakończyła dzień na 2,1 proc. minusie. Kontrakt listopadowy stracił tego dnia 4 euro/t co doprowadziło jego notowania do poziomu 190,75 euro/t.

Rzepak. Kontrakt z dostawą w sierpniu zakończył poniedziałkową sesję 1,1 proc. stratą. Nasiona zostały wycenione na zamknięciu na 457,25 euro/t, czyli o 5 euro mniej niż w piątek.