Giełda CBOT w Chicago:
Kukurydza. Kontrakt grudniowy we wtorek pogłębił spadki z ubiegłego tygodnia obniżając swoje notowania o 0,8 proc. Na zamknięciu sesji trzeba było za niego zapłacić 231,3 dolarów/tonę.

Pszenica. Notowania kontraktu z tym samym terminem wykonania spadły we wtorek o 2,5 proc., doprowadzając cenę ziarna do poziomu 222,1 dolarów/tonę.

Soja. Kontrakt grudniowy zamknął wczorajszą sesję na poziomie o 1,5 proc. niższym w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia. Cena nasion spadła o 6,4 usd za tonę do 426,5 usd.

Giełda MATIF w Paryżu:
Kukurydza. Listopadowy kontrakt zanotował we wtorek 2,1 proc. stratę. Tona tego towaru kosztowała pod koniec dnia 183 euro, czyli 4 euro mniej niż w poniedziałek.

Pszenica. Kontrakt z tym samym terminem dostawy zakończył wczorajszą sesję ceną o 1,6 proc. niższą niż w poniedziałek, wobec czego za towar ten trzeba było zapłacić 182,25 euro/tonę.

Rzepak. Kontrakt z dostawą w listopadzie zanotował podczas wtorkowej sesji spadek rzędu 1,2 proc. Nasiona potaniały o 5,25 euro/tonę dochodząc do poziomu 422 euro/t.