Wypadek miał miejsce w mieście Lincoln (stan Nebraska). Jak podała amerykańska agencja prasowa Associated Press - w jego wyniku pięciu mężczyzn w wieku 21-26 lat zginęło na miejscu, 24-kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala (policja nie ujawniła ich nazwisk).

Nie wiadomo jeszcze, dlaczego doszło do wypadku. Według raportów policyjnych, samochód jechał z dużą prędkością, następnie gwałtownie zjechał z drogi, uderzył w krawężnik, skrzynkę pocztową, a potem w drzewo rosnące przed jednym z domów (przy Randolph Street).

Amerykańskie media podkreślają nietypową formę wezwania pomocy. Crash Detection, czyli wykrywanie poważnego wypadku samochodowego, jak np. zderzenie czołowe, boczne i tylne oraz dachowanie, to nowa funkcja w serii smartfonów iPhone 14. Po wykryciu incydentu urządzenie wyświetla alert i w przypadku braku odpowiedzi, po 20 sekundach automatycznie wzywa służby ratunkowe. Po połączeniu się z dyspozytorem, system odtwarza komunikat dźwiękowy informujący, że użytkownik miał wypadek i podaje współrzędne geograficzne.