Na sytuację krajową mają też wpływ duże opóźnienia w zbiorach, głównie pszenicy. Zapowiadane kolejne pogorszenie pogody stanowi zagrożenie dla jakości i wysokości plonów.

Giełda CBOT w Chicago:
Kukurydza. W czwartek wrześniowy kontrakt potaniał o niespełna 2 proc., wobec czego pod koniec dnia trzeba było za niego zapłacić ok. 273,1 dolarów/t.

Pszenica. Notowania kontraktu z tym samym terminem wykonania podczas wczorajszej sesji osłabiły się o ok. 4 proc., doprowadzając cenę ziarna do poziomu 250,6 dolarów/tonę.

Soja. Kontrakt sierpniowy stracił na wartości prawie 2 proc., a tona towaru została wyceniona w czwartek na 492,35 dolarów.

Giełda MATIF w Paryżu:
Kukurydza. Sierpniowy kontrakt zatrzymał się wczoraj na poziomie o 0,2 proc. wyżej niż poprzedniego dnia i kosztował 241 euro/tonę.

Pszenica. Kontrakt listopadowy zakończył czwartkowe notowania 1,3 proc. stratą. Za towar ten trzeba było zapłacić 196,75 euro/tonę, czyli o 2,5 euro mniej niż w środę.

Rzepak. Kontrakt z dostawą w listopadzie potaniał wczoraj o 1,1 proc.. Tona nasion została wyceniona pod koniec dnia na 427,5 euro.