Niemcy

DBV: susza prowadzi do mniejszych zbiorów i niższych przychodów. Prognoza zbiorów zbóż została obniżona z 41 mln ton do 36 mln ton.

Niemieckie Stowarzyszenie Rolników (DBV) domaga się w związku z tym wsparcia finansowego w wysokości mld euro.

Według DBV, ma to pomóc rolnikom, których plony są o ponad 30 proc. niższe od średniej w ostatnich latach.

Australia

Australijscy rolnicy również cierpią z powodu suszy. Tam wysiłki humanitarne zostały podwojone.

W niektórych częściach Australii, rolnicy cierpią z powodu suszy. Pod wpływem "największej suszy od dziesięcioleci" są to głównie południe i wschód kraju. Tam, zwłaszcza hodowcy bydła, mają trudności w żywieniu zwierząt gospodarskich z powodu zwiędniętych pastwisk.

Program pomocy nadzwyczajnej obejmuje w przeliczeniu ponad 634 mln euro

Stan Nowa Południowa Walia (NSW) ogłosił, że podwoił swoją pomoc nadzwyczajną o równowartość 317 mln euro do ponad 634 mln euro. Dodatkowy zastrzyk gotówki ma pomóc rolnikom przetrwać "niewyobrażalnie suchą zimę".

Największy udział w programie pomocy nadzwyczajnej ma 120 mln euro w dopłatach do transportu paszy i wody. Zostaną one wypłacone wstecznie od stycznia 2018 r. do kwoty 12 680 euro na przedsiębiorstwo.

Ponadto budżet funduszu na rzecz innowacji, który pomaga finansowo rolnikom w dostosowaniu ich infrastruktury do warunków pogodowych i wahań klimatycznych, został zwiększony o 95 mln euro. Rząd Nowej Południowej Walii zrzekł się również opłat od rolników za wodę.