Jak przekazała Anna Woźniak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, pogodę nad Polską kształtować będzie rozległy układ wysokiego ciśnienia. Będzie pogodnie, jednak stosunkowo chłodno za sprawą napływającego z północy powietrza polarno-morskiego.

Niedziela niemal w całym kraju będzie bezchmurna lub z zachmurzeniem małym. Na północnym zachodzie zachmurzenie może wzrastać do umiarkowanego. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 do 23 stopni Celsjusza, tylko nad morzem i w rejonach podgórskich od 15 do 18 stopni. Wiatr będzie słaby, z kierunków wschodnich, nad morzem umiarkowany i skręcający na północno-zachodni - powiedziała Anna Woźniak z IMGW-PIB.

Noc niemal w całym kraju bezchmurna lub z zachmurzeniem małym. Na północnym zachodzie zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże, ale bez opadów. Temperatura minimalna wyniesie od 7 do 9 stopni, tylko na północnym wschodzie od 3 do 6 stopni i przy gruncie około zera. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą wschodniego, od północnego zachodu skręcający na północny i północno zachodni, nad morzem okresami może być umiarkowany.