-W sobotę temperatura maksymalna wyniesie od 15 do 20 stopni. Tylko nad morzem nieco chłodniej, ok. 14 stopni. Z kolei te najwyższe wartości prognozowane są dla zachodniej i południowo-zachodniej części kraju - przekazał Kamil Walczak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy na ogół zmienny, a na pozostałym obszarze - północny i północno-wschodni.

Chłodna noc, a potem coraz cieplej

W nocy z soboty na niedzielę nadal pogodnie, na ogół z zachmurzeniem małym. Tylko na północnym wschodzie może być nieco więcej chmur, ale nie spadnie z nich deszcz.

-Temperatura minimalna wyniesie od 3 do 7 stopni Celsjusza. Jedynie na obszarach podgórskich nieco chłodniej, ok. 2 stopnie. Na obszarach podgórskich Sudetów spodziewane są jeszcze przygruntowe przymrozki. Tam temperatura może spaść do minus 1-2 stopni. Nieco cieplej natomiast będzie nad samym morzem, w rejonie Półwyspu Helskiego. Tam ok. 10 stopni - powiedział synoptyk IMGW.

Wiatr będzie słaby z kierunków południowych i wschodnich.

-Z każdym kolejnym dniem powinno być cieplej. W przyszłym tygodniu temperatura w wielu miejscach powinna przekroczyć 25 stopni. W drugiej części tygodnia, głównie na południu kraju, mogą pojawić się opady deszczu - poinformował synoptyk IMGW.