Według prognozy przekazanej przez Michała Ogrodnika z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w środę nad północną Polską będzie przemieszczał się płytki niż znad Niemiec, niosąc ze sobą w kierunku Litwy, Łotwy i Estonii wilgotniejsze masy powietrza.

- Środa zapowiada się deszczowo i burzowo, z tym, że burze występować będą głównie na północnej części Polski, choć może zagrzmieć także w centrum. W trakcie burz możliwe są intensywne opady deszczu i wiatr osiągający do 75 km/h. Strefa deszczu będzie przemieszczała się z centrum kraju w kierunku północnego wschodu. Tam może spaść do 25 mm deszczu. Intensywny deszcz pochodzenia burzowego prognozowany jest na Warmii i Pomorzu Gdańskim. Nieco więcej deszczu spadnie też na Kujawach i Mazowszu. Na południu raczej nie będzie burz i im bardziej na południe, tym będzie pogodniej i mniej opadów - powiedział Michał Ogrodnik.

Temperatura maksymalna 14-16 stopni Celsjusza na północy, w centrum i na zachodzie 19-21, a na południu 21-22 stopnie. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty. Dla regionów na północy kraju prawdopodobnie zostaną wydane ostrzeżenia pierwszego stopnia o burzach.

(PAP)