W nocy i nad ranem będzie padać na zachodzie kraju, głównie w województwach: lubuskim i zachodnio-pomorskim. Będą to opady punktowe. Jak przekazał synoptyk, nad resztą kraju będzie pogodnie.

Temperatura minimalna wystąpi około godziny 5 rano i stopniowo będzie się zwiększać. Jak prognozuje synoptyk około godziny 6 rano na przeważającym obszarze kraju wyniesie powyżej 10-12 stopni. Najcieplej na zachodzie, gdzie nad ranem może przekroczyć 12 stopni Celsjusza.

W godzinach porannych wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunku wschodniego. Tak samo będzie wiać przez resztę dnia.

- Będzie raczej pogodnie i troszkę cieplej niż we wtorek - poinformował, Szymon Ogórek. Na terenie całego kraju dominować będzie temperatura w granicach 20 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na południowym-wschodzie, tam nawet około 17 stopni w Zamościu i Sanoku. Około 20 stopni w centralnej Polsce do 22 stopni na zachodzie.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem - od Lubuskiego do Pomorza

Z alertu IMGW wynika, że prognozowane są tam burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru od 60 km/h do 70 km/h. Miejscami może padać grad.

Z prognoz pogody wynika również, że przed nami chłodna noc. Najcieplej na zachodzie kraju i Pomorzu. Tam też więcej chmur i opadów. Nad ranem opady deszczu mogą wystąpić lokalne głównie w województwach: lubuskim i zachodniopomorskim. W tych rejonach będzie też najcieplej - nawet do około 11 stopni Celsjusza.

Na krańcach wschodnich i północno-wschodnich w nocy temperatura wyniesie około 4 stopni. Najzimniej na Podhalu. Tam około 3 stopni.