6 osób ucierpiało w wypadku drogowym, który zdarzył się w miniony poniedziałek wieczorem na trasie S7 w rejonie miejscowości Szczukowice, w gminie Piekoszów (woj. świętokrzyskie). Zderzyły się tam osobowy mercedes i dostawczy bus tej samej marki.

Sześcioro rannych

Wskutek zderzenia dostawczak przewrócił się na bok, a osobówka została kompletnie rozbita. Z busa na jezdnie wypadł duży transport jaj, które rozbiły się na asfalcie. Autami podróżowało łącznie 6 osób, w tym dziecko. Pięcioro z nich samodzielnie wysiadło z pojazdów, ale wymagało hospitalizacji. Najcięższe obrażenia odniósł kierowca busa, którego wyciągnęli z pojazdu strażacy. Mężczyzna także trafił do szpitala.

Uszkodzone pojazdy oraz rozsypany ładunek zablokowały ruch na drodze. Policja musiała zorganizować objazdy. Strażacy usunęli rozbite auta z jezdni i oczyścili jezdnię. Działania trwały ponad 3 godziny.

Według wstępnych ustaleń policji, to limuzyna uderzyła w tył jadącego w tym samym kierunku busa - podaje "Echo Dnia". Dostawczakiem kierował 78-latek, za autem osobowym 32-latek. Obaj byli trzeźwi.