Śmiertelny w skutkach wypadek miał miejsce 21 kwietnia rano na polnej drodze w Laskach, w gminie gminie Złoty Stok, w województwie dolnośląskim.  Podczas rozładunku wapna nawozowego ciągnik siodłowy z naczepą przewrócił się, przygniatając kierowcę.

Policjanci ustalili, że 58-letni mieszkaniec województwa łódzkiego kierujący ciężarówką DAF, zjechał naczepą z utwardzonej drogi na gruntową, by dokonać rozładunku wapna. Kierowca znajdował się koło pojazdu, gdy koła z jednej strony zestawu zaryły w miękkim gruncie i ciągnik wraz naczepą runęły na na bok. W efekcie 58-latek został przygnieciony pojazdem.

Zginął na miejscu

Świadkowie nic nie mogli zdziałać i wezwali służby ratownicze. Na miejsce przybyło kilka zastępów straży pożarnej, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z Wrocławia, oraz policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Strażacy z użyciem ciągnika rolniczego i specjalistycznego sprzętu wydobyli poszkodowanego spod kabiny pojazdu, ale mężczyzna już nie żył. Lekarz pogotowia stwierdził, że w wyniku poniesionych obrażeń kierowca poniósł śmierć na miejscu.