Nie ma żadnego udokumentowanego przypadku niekorzystnego wpływu  na zdrowie ludzi, zwierząt, czy środowisko, to dość mocny dowód i myślę, że jedzenie żywności GMO nie jest bardziej ryzykowne od spożywania konwencjonalnej żywności – powiedziała Glover.

Dodała również, odnosząc się do państw, które wprowadziły zakaz uprawy GMO, że dowody naukowe  muszą odgrywać większą rolę w polityce.

Myślę, że moglibyśmy dokądś dojść w Europie, jeśli ci, którzy odrzucają dowody naukowe, byliby zobligowani do przyznania się dlaczego je odrzucili – powiedziała EurActiv Glover. Podkreśliła także, że nie promuje GMO.

Dowody, na których się opieram, są niezależne, nie zmieniają się w zależności od politycznej filozofii – powiedziała. – To co mnie martwi, to fakt, że jesteśmy wśród najwolniejszych w korzystaniu z wiedzy, którą mamy. Jesteśmy tak zapobiegawczy,  że czekamy aż wszyscy inni z niej skorzystają przed nami – dodała.

José Manuel Barroso w grudniu 2011 roku mianował  prof. Anne Glover na pierwsze w historii Komisji Europejskiej stanowisko głównego doradcy ds. naukowych. Do zadań prof. Anne Glover należy niezależne doradztwo na wysokim szczeblu w sprawach naukowych na wszystkich etapach opracowywania i wdrażania polityki, a także doradzanie bezpośrednio Przewodniczącemu Komisji Europejskiej oraz regularne przekazywanie aktualnych informacji na temat najważniejszych wydarzeń w dziedzinie nauki i technologii.