Do groźnego wypadku podczas żniw doszło w pewnym gospodarstwie w Lugendorf, w powiecie Zwettl w Austrii. Podczas zbioru zboża wywrócił się kombajn.

Jak za Ochotnicza Strażą Pożarną w Tragwein podają niemieckojęzyczne media, rolnik młócił zboże na skraju pola, tuż przy granicy z łąką, która położona jest na stromym zboczu. W pewnym momencie maszyna straciła stabilność, przewróciła się na bok i koziołkując stoczyła w dół. Jak informują strażacy, kombajn class pokonał około 120-metrowy odcinek zbocza, przynajmniej 6-krotnie koziołkując. Na koniec maszyna spoczęła na dachu.

Wezwani przez przypadkowa osobę strażacy z Tragwein i Bad Zell byli przekonani, że operator został uwieziony w pogiętej kabinie. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec ratowniczy. Okazało się jednak, że rolnik w ostatniej chwili zdołał wyskoczyć, albo tez wypadł z kabiny kombajnu.

W efekcie mężczyzna mocno się poturbował, ale nie odniósł obrażeń zagrażających życiu. Gdy został wewnątrz pojazdu wątpliwe jest aby przeżył. "Musi podziękować Bogu" - skomentował zdarzenie burmistrz Tragwein.

Rolnik trafił do szpitala, tymczasem strażacy z pomocą ładowarki postawili kombajn na kołach.