Berlińskie targi, uważane za największe na świecie spotkanie przedstawicieli branży rolniczej, organizowane są po raz 79. Liczba uczestniczących w br. krajów jest najwyższa w historii targów. Krajem partnerskim imprezy jest tym razem Estonia. Organizatorzy spodziewają się, podobnie jak w zeszłym roku, ponad 400 tys. gości.

Gruene Woche, którego pierwsza edycja odbyła się w 1926 r., stanowi tradycyjnie miejsce spotkań fachowców z branży rolno-spożywczej, będąc równocześnie imprezą dla szerokiej publiczności. Na terenie targów znajduje się 20 scen i stanowisk przystosowanych do gotowania, gdzie będą przyrządzane i oferowane regionalne i narodowe przysmaki z krajów uczestniczących w targach. Odwiedzający targi zobaczą 10 tys. zwierząt hodowlanych i domowych oraz 30 tys. okazów kwiatów i innych roślin.

Polskie ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi reprezentowane jest w hali 11.2. Motywem przewodnim polskiej ekspozycji jest hasło "Polska smakuje". W czasie targów działać będzie polska restauracja. Na stoisku ministerialnym będą prezentować się firmy wyróżnione znakiem jakości Poznaj Dobrą Żywność. Osobne stoiska przygotowały ponadto województwa.

Na godz. 14 w piątek zapowiedziano konferencję prasową szefa resortu rolnictwa Stanisława Kalemby. Targi Gruene Woche potrwają do 26 stycznia.