Relacjonująca protest rozgłośnia Cadena Ser wskazała na duże rozbieżności w podawanych przez policję oraz organizatorów wydarzenia liczbach jego uczestników. Pierwsi twierdzą, że protestowało ponad 100 tys. osób, drudzy, że na manifestacji pojawiło się ich 400 tys.

W trakcie protestu odbywającego się pod hasłem "Wspólnie na rzecz pola", w którym wzięli też udział członkowie kół łowieckich oraz hodowcy zwierząt, domagano się zmiany polityki rolnej prowadzonej przez centrolewicowy gabinet Sancheza.

W rozmowie z dziennikarzami protestujący wskazywali na rosnące koszty produkcji rolnej, spowodowanej m.in. szybkim wzrostem cen paliw, a także na bierność rządu.

"Pomóżcie rolnikom!", "Chcemy konkretnego wsparcia!", "Nie pomagacie, ale nas nie osłabiajcie", widniało na niektórych transparentach przyniesionych na niedzielny protest przed członków środowisk rolniczych.

W niedzielnym marszu, który przeszedł przez centrum hiszpańskiej stolicy, wzięli udział również politycy parlamentarnej opozycji, m.in. z centroprawicowej Partii Ludowej, konserwatywnej Vox oraz liberalnej partii Obywatele.