Pokrzywdzona firma wyznaczyła nagrodę z pomoc w ujęciu sprawców aktów wandalizmu i kradzieży, których sceną był plac budowy farmy wiatrowej w Silberstedt, w powiecie Schleswig-Flensburg w Szlezwiku-Holsztynie - informuje niemiecki portal Agrarheute.de. Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja we Flensburgu.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że niechciani goście wtargnęli na plac budowy w miniony weekend. Było ich przynajmniej dwóch. Włamali się do dwóch zaparkowanych ładowarek i za ich pomocą kompletnie zniszczyli dwa kontenery - magazynowy i socjalny. W jednym z nich rozpruli ściany, drugi postawili na sztorc, przez co zniszczeniu uległy materiały i sprzęt przechowywane wewnątrz.

Zniszczenia i kradzież

Intruzi wybili również szybę w kabinie stojącej tam koparki, ale nie zdołali jej uruchomić. Spuścili jednak z jej baku paliwo, które ukradli. Zabrali również ze sobą pompy wodne i ich akumulatory.

Dokładnych szacunków strat nie podano, ale wiadomo że to kwota przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy euro. Policja szuka teraz świadków i wszelkich osób, które mogą pomóc w schwytaniu wandali, którzy musieli łupy wywieźć samochodem.

Pokrzywdzona firma wyznaczyła nagrodę w wysokości 3000 euro za informacje, które doprowadzą do aresztowania sprawców.