To nie były udane święta dla rolnika z Carlise w Anglii, który późnym wieczorem pojechał do pizzerii. Jak tłumaczył brytyjskim mediom był tak głodny, że nie chciał czekać na dowóz pizzy, dlatego postanowił pojechać po nią na miejsce. Tak też zrobił, tylko chyba zapomniał o tym, że kilka godzin wcześniej spożywał alkohol. Rolnik musi mówić o dużym pechu. Pizza czekała na niego, jednak radiowóz policji zatrzymał go do rutynowej kontroli przed...samą pizzerią.

Alkomat wykazał ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejne badania potwierdziły również, że rolnik był pod wpływem działania narkotyków.

Rolnik szybko stał się gwiazdą internetu. Zawdzięcza to policjantom, którzy najpierw na Twittera dodali zdjęcie ciągnika przed pizzerią, by na koniec dorzucić fotkę maszyny rolniczej już na parkingu policyjnym.

Poza prowadzeniem ciągnika pod wpływem alkoholu i środków odurzających, 26-letni rolnik otrzymał mandat za poruszanie się maszyną po mieście. W Wielkiej Brytanii istnieje zakaz wykorzystywania maszyn rolniczych jako zwykłego środka transportu. W tym roku za jazdę po mieście mandat w Wielkiej Brytanii otrzymał m.in. Anthony Breslin, 18 letni rolnik z Gortnaskea. Młody rolnik wybrał się do miasta na randkę... Niestety zanim przyjechał w umówione miejsce, zatrzymała go policja. Spotkania ze stróżami prawa nie będzie dobrze wspominał. Otrzymał mandat w wysokości 50 funtów.