"Zielony Tydzień" to "wielkie święto, które ma ogłosić powrót całej branży" po pandemii.

W końcu Zielony Tydzień to nie byle jaka impreza, kiedyś przyciągała, 400 tys. odwiedzających. W swojej 97-letniej historii targi zostały odwołane tylko dziewięć razy. Jednak od wiosny 2020 roku zakazano wszelkich targów, konferencji, koncertów i imprez masowych (...), a Zielony Tydzień odbył się dwukrotnie bez udziału publiczności" - przypomina portal dziennika "Berliner Zeitung".

Przy okazji targów odbywa się również Światowy Szczyt Ministrów Rolnictwa, w którym udział bierze polska delegacja z wicepremierem Kowalczykiem na czele.

Gruene Woche i polskie stanowisko. Co pokażemy?

Na Targach w Berlinie tradycyjnie będzie polskie stoisko narodowe. Wicepremier Kowalczyk oraz ambasador RP w RFN Dariusz Pawłoś wezmą udział w jego uroczystym otwarciu. Swoje produkty będzie prezentować ponad 20 wystawców z Polski.

Polska na berlińskich targach reprezentowana będzie przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, urzędy marszałkowskie województw dolnośląskiego i kujawsko-pomorskiego, Organizację Producentów Ryb Jesiotrowatych oraz przez kilka firm indywidualnych.

Na stoiskach można doświadczyć, jak smakuje Polska. Każdego dnia odbywać się będą degustacje i pokazy kulinarne ze znanymi polskimi szefami kuchni - informuje Polska Organizacja Turystyczna.

Koła Gospodyń wiejskich na targach Zielony Tydzień

Podczas pierwszego weekendu targowego na polskim stoisku narodowym obecne będą również przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich (KGW) z miejscowości Zimna Wódka w województwie opolskim, które zwyciężyły w finale VII edycji konkursu kulinarnego dla KGW pod nazwą "Bitwa Regionów", zorganizowanego w 2022 roku przez MRiRW i KOWR. Odwiedzający targi będą mieli okazję skosztować przygotowanych przez panie przysmaków.

Targi potrwają do 29 stycznia.