Lokalne władze zaapelowały na Facebooku, aby w miarę możliwości unikać jazdy samochodami - wiele dróg między Kempten a Oberstdorfem było nieprzejezdnych w wyniku ulew. Burze spowodowały też problemy w ruchu kolejowym, a drzewa przewrócone na tory wstrzymały czasowo ruch pociągów na trasie Rosenheim-Salzburg - pisze dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

W miejscowości Irschenberg gwałtowne ulewy doprowadziły do zalania drogi przez lawinę błota. "Poprzewracały się drzewa, zostały zalane ulice, piwnice i garaże podziemne" - pisze "SZ". W powiecie Bruckmuehl służby ratunkowe z wysokowydajnymi pompami usuwała ilości wody z przepełnionego potoku Goldbach. "Musieliśmy dopilnować, aby potok pozostał w swoim korycie" - powiedział rzecznik starostwa.

Jak podsumowuje "SZ", w samym tylko okręgu Rosenheim w 340 misjach ratunkowych uczestniczyło ponad 1000 osób (m.in. straż pożarna, pogotowie ratunkowe, ratownictwo górskie i wodne). Według danych straży pożarnej w rejonie Weilheim-Schongau, Bad Toelz-Wolfratshausen i Garmisch-Partenkirchen w noc z poniedziałku na wtorek przeprowadzono ponad 100 misji ratunkowych.

"Dwie osoby zostały lekko ranne, gdy drzewo spadło na ich samochód" - informuje gazeta.

Meteorolodzy zapowiadają kolejne burze, ulewy i porywiste wiatry już na wtorek.