W związku z przeprowadzką firma szuka nowych pracowników.

– Wszystkie maszyny rolnicze będą powstawały właśnie w Lublinie. Już działa tam produkcja ładowaczy. Następnie będą tam powstawały przyczepy rolnicze, maszyny do zielonek, słomy i siana. Przy tej produkcji chcemy zatrudnić 200–300 nowych pracowników – mówi Mariusz Lewandowski, rzecznik prasowy Ursusa. Na szczęście zmiana miejsca nie oznacza z kolei zwolnień w poprzednim zakładzie. W Dobrym Mieście będą przygotowywane autobusy elektryczne.

To bardzo udany miesiąc dla Ursusa. Polska firma właśnie podpisała umowę z Grupą Azoty. Firmy mają współpracować jak to określono w komunikacie prasowym "w obszarze wykorzystania alternatywnych źródeł energii, opartych o wysokiej jakości wodór". Nowy sposób napędowy ma być wykorzystany także w produkcji maszyn rolniczych.

– Liczymy na to, że nasze działania będą zmierzały do rozpowszechnienia nowoczesnych technologii w ramach inteligentnego rolnictwa oraz innowacyjnych niskoemisyjnych praktyk rolniczych – przyznał dr Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes zarządu Grupy Azoty.

To nie koniec informacji z Ursusa. Według najnowszych doniesień, Ursus w 3 kwartałach tego roku odnotował 3,3 mln zł zysku netto wobec 0,69 mln zł straty rok wcześniej, podano przed kilkoma dniami w raporcie.

Ursus rozwija nie tylko dział Agro. Firma w ostatnim czasie zaprezentowała prototyp pierwszego w pełni polskiego elektrycznego samochodu dostawczego ELVI, a kilka dni temu podpisała umowę z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze na dostarczenie 47 elektrycznych autobusów.