- W nocy z wtorku na środę zachmurzenie będzie nadal duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe lokalne rozpogodzenia na północy kraju. Nadal będą występowały opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. W Sudetach prognozujemy przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 5 cm - powiedziała PAP Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jak przekazała synoptyk IMGW, temperatura minimalna wyniesie od minus 5 stopni Celsjusza na północy i w kotlinach karpackich, do plus dwóch stopni Celsjusza w Małopolsce i na Podkarpaciu. - Nieco chłodniej będzie tylko w rejonach podgórskich Sudetów. Tam ok. minus 3 stopnie - zaznaczyła Pacocha.

Dodała, że w nocy miejscami będzie występowało oblodzenie nawierzchni dróg i chodników. Na to zjawisko wydane zostały ostrzeżenia na znaczny obszar Polski.

Wiatr, jak podała synoptyk IMGW, będzie przeważnie umiarkowany, na północy dość silny i okresami porywisty. Na północy te porywy wyniosą do ok. 65 km/h, nad morzem do 80 km/h. W Sudetach porywy sięgną do 75 km/h, a w Tatrach do 90 km/h i tam spodziewane są zawieje i zamiecie śnieżne.

Wiatr będzie południowo-zachodni i zachodni.

Środa bez większych zmian

Środa zapowiada się wciąż z zachmurzeniem dużym z większymi przejaśnieniami. Rozpogodzenia możliwe będą tylko lokalnie na północnym wschodzie.

Miejscami popada śnieg, deszcz ze śniegiem, a w południowej części kraju także deszcz. - W Sudetach kolejny przyrost pokrywy śnieżnej o kolejne 5 cm - przekazała synoptyk IMGW.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 0 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, do 3 stopni w centrum. Najwyższe wartości spodziewane są na Podkarpaciu. Tam do 8 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Jeszcze nadal porywisty. Na północy porywy do 65 km/h, a nad morzem do 75 km/h. Powieje z zachodu.