Najbliższa edycja akcji planowana jest na weekend 22 - 24 listopada 2019 r. Zgłoszenia do akcji ze strony przedstawicieli branży turystycznej przyjmowane były na przełomie stycznia i lutego br.

Po raz pierwszy w akcji mogą wziąć udział turyści zagraniczni, ponieważ promocja prowadzona jest również na rynkach: białoruskim, litewskim, czeskim, niemieckim, norweskim, rosyjskim, słowackim, szwedzkim i ukraińskim. Ofertę dla gości zagranicznych przygotowała blisko połowa partnerów.

Akcja prowadzona jest od 2016 r. a początkowo wzięły w niej udział 394 firmy i 60 tys. turystów, a w siódmej edycji bierze udział 1024 firm, a liczba zainteresowanych turystów powinna przekroczyć 200 tys. osób.  Najwięcej firm pochodzi z województwa małopolskiego, pomorskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego.

Wśród ofert zgłoszonych do VII edycji przeważają zakwaterowanie, zwiedzanie, gastronomia, kultura i sztuka, sport i rekreacja oraz uzdrowiska i spa. Choć jest również kilkadziesiąt ofert agroturystycznych.

Partnerem strategicznym akcji są Polskie Linie Lotnicze LOT, a PKS Polonus i PKP Intercity wspierają inicjatywę jako partnerzy promocyjni.

Kolejna VIII edycja „Weekendu za pół ceny” planowana jest przez Polską Organizację Turystyczną w marcu 2020 r.

Turyści mogą rezerwować oferty na stronie www.polskazobaczwiecej.pl