Do poważnego wypadku doszło na zjeździe z autostrady A3 w pobliżu Wiesentheid we Frankonii (Niemcy). Ciężarówka transportująca trzodę zmierzając w kierunku Norymbergi zjechała z trasy i wywróciła się na budowanym odcinku drogi – donosi Bawarski Tygodnik Rolniczy.

Według wstępnych ustaleń policji, 34-letni kierowca z Holandii wskutek ataku choroby stracił panowanie nad kierownicą. Oprócz niego w kabinie znajdował się 42-letni pasażer. Obaj mężczyźni zostali odnieśli obrażenia i zostali przetransportowani do szpitala śmigłowcem ratowniczym.

W naczepie ciężarówki znajdowało się 900 sztuk warchlaków. 550 z nich nie przeżyło kraksy. Kolejne 150 sztuk odniosło tak poważne obrażenia, że przybyli na miejsce weterynarze nakazali ich ubój na miejscu.

Ocalałe 200 prosiąt strażacy uwolnili z naczepy i umieścili w prowizorycznej zagrodzie. Ze względu na panujący upał zagrodę osłonięto przed słońcem, a zwierzęta chłodzili wodą. Na miejscu pracowało sześć zastępów strażaków, inspektorzy biura weterynaryjnego i ściągnięci na miejsce rzeźnicy.

Martwe warchlaki wywieziono do utylizacji. Żywe prosięta załadowano do podstawionej przez holenderskiego przewoźnika zastępczej ciężarówki. Działania służb na miejscu trwały wiele godzin.