W tym roku w małej wsi w województwie kujawsko-pomorskim po raz pierwszy odbędą się wyścigi w aż pięciu kategoriach.

- Zawody podzieliliśmy na ciągniki: do 80 koni mechanicznych, powyżej tej mocy, zabytkowe, Ursusy C-330, Ursusy C-45. Dotychczas mieliśmy trzy różne kategorie maszyn, ale na wyraźne prośby uczestników poszerzyliśmy je o polskie, kultowe maszyny- przyznaje organizator- Marcin Nieznalski, który cieszy się, że w tym roku jednym z ich sponsorów będzie producent Ursusa.

Dla uczestników zostaną przygotowane dwie trasy. Pierwszą będzie wymagający slalom liczący około 600 metrów, drugą jest już prosta trasa- wyścig na ¼ mili.

Zawody odbędą się 27 sierpnia. Czy to nie za wczesny termin na taką imprezę?- dopytujemy. W końcu tegoroczna pogoda może znacznie wydłużyć żniwa, przez co nie każdy będzie mógł wziąć udział w zawodach. - Imprezę trzeba planować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Liczymy się z tym, że część rolników zostanie jeszcze na swoich polach. W tym roku pogoda nie rozpieszcza zarówno zbożowców jak i producentów warzyw- przyznaje pan Marcin.

Impreza odbędzie się po raz siódmy. Na jej pomysł kilkanaście lat temu wpadł  ksiądz,  który razem z kilkoma rolnikami obrał sobie za cel wypromowanie wsi Wielowieś, przy okazji sprawiając frajdę okolicznym rolnikom. W najśmielszych snach nie przewidział, że do kujawsko-pomorskiej wsi co roku będą zjeżdżali rolnicy z całej Polski. - Startowały już u nas kobiety, a jeden z uczestników przyjechał do nas z Pniew w Wielkopolsce. Co ciekawe przyjechał ciągnikiem 60-tką, a 80-tkę. miał na lawecie. Aby się tu zjawić jechał 6 godzin w jedną stronę-  mówi z dumą. Nieznalski. Nasi skromni organizatorzy można powiedzieć, że już osiągnęli swój cel. Nie tylko rozreklamowali miejscowość – Udało nam się wybudować nową świetlicę wiejską, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni - przyznaje nasz rozmówca. Jak w tym roku wyjdą im zawody? Z pewnością poinformujemy o tym czytelników. Jeśli chcielibyście wziąć udział w zawodach a wcześniej dowiedzieć się szczegółów, to zachęcamy do kontaktu z organizatorem.

Marcin Nieznalski: tel. 602 635 495