PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Zablokowane drogi - protest Inspekcji Weterynaryjnej [Aktualizacja]

Autor:

Dodano:

Tagi:

Protest pracowników Inspekcji Weterynaryjnej przybiera na sile. Przed godziną zablokowali oni jedną z dróg w województwie wielkopolskim. Blokady planowane są również w czterech innych lokalizacjach.O zaostrzeniu protestu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej informowaliśmy już na początku tygodnia:

>>>>> Czytaj więcej: Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej wyjdą na drogi

Zapowiadane wówczas plany blokady dróg stały się faktem. Przed godziną związkowcy zablokowali drogę krajową nr 25 w miejscowości Biała Panieńska (pow. koniński, woj. wielkopolskie). Blokada potrwać ma do godziny 11.

Blokady zaplanowano również w czterech innych lokalizacjach. O godzinie 9 rozpocząć powinna się blokada drogi krajowej nr 22 w miejscowości Waćmierek (pow. tczewski, woj. pomorskie). Potrwać ma ona do godziny 11. W godzinach 10-12 związkowcy planują blokadę drogi wojewódzkiej nr 676 (al. Solidarności) w Białymstoku. Protesty odbędą się także we Wrocławiu (blokada skrzyżowania ul. Śleżnej z Pułtuską w godzinach 13-15), a także w Katowicach (ulica Brynowska w godzinach 14-17).

Jak  informuje OZZPIW, we wspomnianych lokalizacjach spodziewać należy się sporych utrudnień. Aby całkowicie nie zablokować dróg, co 15 minut protestujący schodzą  przejść dla pieszych, by udrożnić ruch. Kierowcy stojący w korkach otrzymają ponadto ulotki, które wyjaśniają przyczyny protestu i przedstawiają postulaty pracowników Inspekcji .

Jak pisaliśmy już, protest pracowników Inspekcji Weterynaryjnej ma na celu zwrócenie uwagi resortu rolnictwa na palące problemy tej służby. Głównym postulatem jest przekazanie obiecanych przez resort 4o mln. zł przeznaczonych dla pracowników Inspekcji. Związkowcy walczą także między innymi  o ujednolicenie procedur, oraz systemowe podejście do pracy tej instytucji.

Aktualizacja:

Zakończyła się blokada dróg w województwie wielkopolskim i pomorskim. Obecnie protest odbywa się w Białymstoku. Jak informuje Sara Meskel, przewodnicząca OZZPIW, przebiega on w pokojowej atmosferze, jak do tej pory nie odnotowano żadnych incydentów. Kierowcy oczekujący w kilkunastominutowych korkach nie kryją wprawdzie niezadowolenia, jednocześnie podchodzą jednak ze zrozumieniem do postulatów protestujących.

Jak informuje Sara Meskel, w godzinnach porannych z zarządem OZZPIW skontaktował się sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymon Giżyński. Związkowcy otrzymali zapewnienie, że resort stara się o spełnienie najważniejszych postulatów protestujących, żadne konkrety jednak nie padły. Protest będzie zatem kontynuowany.

Blokady w Białymstoku potrwają do godziny 12. Godzinę później rozpocznie się protest we Wrocławiu, zaś na 14 zaplanowano start blokady ulicy Brynowskiej w Katowicach.Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (40)

 • alfons 2019-06-17 09:44:59
  Idioci zniszczyli polskie hodowle!!!
 • Przemyslaw 2019-06-16 09:53:53
  Moje krowy są pod opieką Dr. Pola, a psy i koty wożę do Dr. Jeffa
 • Starszy technik weterynarii 2019-06-14 16:38:24
  Ja do zawodu poszedłem z zamiłowania i powołania. Leczyłem zwierzęta z myślą że będą zdrowe. Było wspaniale do momentu przyjścia młodego narybku z Uczelni Weterynaryjnych, z założeniem szybkiego dorobienia się dużej kasy i ,,0" Powołania. Zero szacunku dla rolnika. Zamiast pomagać Rolnikom, żywicielom nas wszystkich. Produkujących zdrową i naszą Polską żywność. tylko szkodzą z za biurka dla naszych ciężko pracujących rolników. Zamiast strajku, pogonić ich do roboty. Moja propozycja jest następująca: 10 lat pracy rzetelnej w terenie, a za dobrze ocenioną pracę przez właścicieli zwierząt awans do pracy za biurkiem np. w Inspekcji Weterynaryjnej. Reszta w rękach Najwyższego.
  • J 2019-06-14 17:15:17
   Za leczenie jako technik jest paragraf, nie masz Pan pojęcia o pracy IW skoro takie rzeczy Pan pisze.
  • Jarek 2019-06-14 17:19:25
   Chlopie, nie wiesz chyba co mówisz, nie przeczę, że są w zawodzie też tacy, którzy nie nadają się do tego, żeby być urzędnikiem, ale wśród terenowców niestety także są osoby niekompetentne, podążające zwłaszcza za zyskiem, nie można wszystkich wkładać do jednego worka. Pracuję w Inspekcji i nie uważam, żebym szkodził rolnikom, nawet więcej, zawsze staram się im pomóc. Lecz każdy rolnik powinien wiedzieć, że jest coś takiego jak prawo, którego nie można łamać.
  • Niko 2019-06-14 18:52:35
   Starszy...chyba WIEKIEM.Kup leki i lecz kto ci broni 😂😂😂
 • baca56 2019-06-14 15:47:24
  Urzędowi weterynarze zarabiają faktycznie niewiele. I głównie przewalają papiery z miejsca na miejsce, obsługują coraz bardziej wirtualną rzeczywistość. Chyba, że jakaś klęska spadnie - podejrzewam w rejonach z ASF mogą mieć faktycznie więcej roboty. Rzeczywistą orkę w terenie odwalają za nich prywatni weterynarze i lecznice - kontrola rzeźni, badania urzędowe w stadach itd. Tych prywatnych, praktykujących wetów coraz mniej, za to w urzędach wet. zatrudnienie rośnie. Bo rośnie ilość papierów do wypełniania, bo spada jakość i wydajność pracy zatrudnionych (brak motywacji finansowej, niechęć do brudnej roboty, brak rzeczywistej odpowiedzialności, coraz częściej brak realnych kompetencji). Rozsądne rozwiązanie problemu powinno iść w innym kierunku. 1. Zmniejszyć ilość papierowych obowiązków, 2. Zmniejszyć zatrudnienie i podwoić płace. 3. Powiatowa weterynaria powinna być odpowiedzialna za sytuację na swoim terenie, i powinna mieć możliwość elastycznego dobierania właściwych do tego środków. Oni powinni znać na pamięć i na bieżąco status epizootyczny wszystkich co większych stad na swoim terenie, umieć oszacować ryzyko i w zależności od niego stopniować działania. Przykład? Proszę bardzo. W mojej wiosce są trzy stada bydła mięsnego. Jedyne bydło, które do nas przyjeżdża z zewnątrz to co jakiś czas rozpłodniki - ze wszystkimi niezbędnymi badaniami. Po cholerę badać kilkaset zwierząt na gruźlicę brucelozę i białaczkę? a może wystarczy póbka10%? A jednocześnie niedaleko ktoś przywozi co roku bydło na wypas bóg wie skąd, ktoś inny wstawia na tucz cielaki bardzo egzotycznego pochodzenia,i tu nie ma żadnych badań. Weterynaria urzędowa powinna się zająć rzeczywistą walką z zagrożeniami, a nie wypełnianiem skomplikowanych papierowych procedur, coraz bardziej nieadekwatnych do rzeczywistości.
  • Michał 2019-06-14 16:15:44
   Bo tak jest w rozporządzeniu. 20% populacji w roku, czyli każda sztuka musi być przebadana raz na 5 lat. IW nie stanowi prawa. IW wykonuje nałożone na nią obowiązki. Fakt, czasem bzdurne. Takim przykładem jest kontrola bioasekuracji. Na dzień kontroli wszystko jest ok. a potem maty się zwija no bo po co mają się niszczyć.....
   • baca56 2019-06-14 17:37:17
    Ja nie mam pretensji o to, że urzędowi przestrzegają rozporządzeń. Raczej właśnie do prawodawców mam żal o to, że stworzyli system niesprawny, kosztowny i coraz dalszy od hodowlanej rzeczywistości. Jeśli stworzono przepis bzdurny i uciążliwy, to zarówno rolnik jak i weterynarz będą podchodzić do niego z dystansem. Niepoważne prawo które jest zdroworozsdkowo omijane uczy lekceważenia dla prawa. Z drugiej strony urzędnika nikt nie ruszy, jeśli tylko procedury były wypełnione, a rzeczywista skuteczność jego działań nikogo nie obchodzi.
  • Olo 2019-06-14 17:01:22
   Ha ha ha co za debil...zmniejszyć zatrudnienia się jedynie nie bo często jest 1 słownie:jeden lekarz w CAŁYM POWIECIE ...masakra co za buraki
  • Biała 2019-06-14 17:14:36
   Co ci w urzędzie rośnie...??? Chyba smród po hodowcach...
   • Biała 2019-06-14 17:50:51
    Chorrra jezdem...chorrra..
  • Gizmo 2019-06-14 18:03:36
   Baca nie wiesz ...bzdury piszesz..jedyną osobą która rozpiera.. la system IW jest minister rolnictwa zwany PINOKIO i jak znasz bajke to jedyna osoba która TU kłamie.
 • Rolnik po szkole 2019-06-14 13:44:03
  Bardzo dobrze że ci wykształceni mniej zarabiają od Pani na kasie ! a co myślą że na kasie to tak prosto jest pracować ?! Co oni myślą ze jak mają dyplom to już ciężko pracować nie chcą i tylko kasę brać ?! Za taką pracę żadnej podwyżki się nie należy. Dobrze że się to odwraca. Ludzie którzy ciężko pracują fizycznie kasjerki czy inni powinni mieć więcej niż ci cali wykształceni co chcą kasę bo niby oni wielce wykształceni. A na studiach tylko imprezy . Dostanie taki dyplom i on się lepszy czuje. Więcej kaw dziennie wypije niż ludzi przyjmnie.
  • wiejski 2019-06-14 14:14:18
   Nie jesteś po szkole ! Ten twój nadęty, pełen pychy i pretensji głos to głos pogardy a pogardą najczęściej żywią Ci, którzy sami są godni pogardy
  • kissmy... 2019-06-14 15:04:25
   Jestem daleki od poniżania jakiejkolwiek grupy pracowników. Przepraszam za skrót myślowy dotyczący osób obsługujących kasy fiskalne. Każda praca jest ciężka bez względu na fakt czy powstają od niej odciski na dłoniach czy tylko przybliża do depresji. Życzę wszystkim aby wykonywali satysfakcjonującą pracę, byli za nią szanowani i otrzymywali godne wynagrodzenie. Pamiętam z dzieciństwa (lata dziewięćdziesiąte), że uczniów straszono kopaniem rowów (jako konsekwencją ociągania się w nauce). Dzisiaj można motywować inaczej nie ucz się bo: "pójdziesz na studia", "zostaniesz nauczycielem", "bo zostaniesz lekarzem". Dzisiaj pozostaje nam życzyć sobie, że nasze dzieci będą kopać rowy i zarobią w wieku 19 lat więcej niż my po 5 latach studiów albo i 6.
  • Niko 2019-06-14 17:04:59
   Co za (...) studia wet.to nie zabawa😊nie doszedłbyś BURAKU do końca 1 semestru z taką pisownią 😁😁😁
  • Vet 2019-06-14 18:39:02
   Przez 12 lat pracowałam w lecznicy gdzie leczy się duże i małe zwierzeta, zawsze wydawało mi się że w powiatach za dużo roboty nie mają, to jednak nieprawda ilość obowiązków rośnie, czasami rzeczywiscie i bzdurnych dużo bezsensownych tabelek i kontroli jednak takie wymagania są narzucone, a na studiach innych wydziałów może i przez 5 lat tylko imprezują i piją, weterynaria jest trudnym kierunkiem i na to przez 6 lat za dużo czasu nie było, a nie po to wkładaliśmy w to tyle pracy żeby teraz pracować za praktycznie najniższą krajową jak tak dalej pójdzie większość odejdzie bo i bez inspekcji my sobie poradzimy .
  • lek wet 2019-06-15 20:27:23
   ja się mogę przebranżowić i usiąść na kasie, zostać murarzem, hydraulikiem, kierowcą, ale ale będzie zapotrzebowanie na lekarzy weterynarii, czy Ty będziesz potrafił tą pracę wykonać?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.237.16.210
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

KONTAKT24

Widziałeś, słyszałeś coś ważnego? Byłeś świadkiem niecodziennego wydarzenia? Napisz do nas! Opublikujemy, zainterweniujemy, pokażemy całemu światu. Jesteśmy dla Was 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

DODAJ PLIKI

Kliknij lub przeciągnij pliki z dysku i upuść. Max. rozmiar pliku 4 MB.

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.