Od godz. 8 do 19.30 na terenie woj. zachodniopomorskiego odnotowano łącznie 228 zdarzeń związanych z opadami deszczu i silnym wiatrem.

Najwięcej interwencji było w Koszalinie (53), Wałczu (29), Kołobrzegu (20) i Drawsku Pomorskim (20). Dotyczyły one m.in. powalonych drzew i zalanych piwnic.

Ewakuacja po zawaleniu budynku

"W Dalewie (pow. drawski) w wyniku ulewy doszło do zawalenia się ściany budynku mieszkalnego czterorodzinnego, której fundament został wcześniej odkryty przez właściciela jednego z mieszkań. Brak osób poszkodowanych" - przekazał rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP mł. bryg. Tomasz Kubiak.

Ewakuowanych zostało sześć osób. Na miejscu pracuje inspektor nadzoru budowlanego i straż pożarna.

W Recławiu (pow. kamieński) konar drzewa przygniótł samochód osobowy. Jedna osoba została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego.

Groźne burze i wichury

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa zachodniopomorskiego ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym deszczem i burzami. Spodziewać można się też silnego wiatru. W strefie brzegowej obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia, a wgłębi regionu pierwszego.

"W strefie nadmorskiej obserwuje się wiatr o średniej prędkości od 50 km/h do 60 km/h w porywach 75 km/h, z północnego zachodu. W kolejnych godzinach prędkość wiatru będzie się stopniowo zwiększać" - przekazał IMGW.

Alerty dotyczące silnych opadów deszczu obowiązują do poniedziałku do godz. 8.(PAP)