Oskarżony Władysław K. m.in. za znęcanie się nad zaklinowaną świnią przez używanie poganiacza elektrycznego w rejonie głowy oraz wypychanie zwierzęcia kolanem i kopanie po głowie został wcześniej skazany przez stargardzki sąd na grzywnę 1 tys. zł i obciążony nawiązką na rzecz schroniska dla zwierząt wysokości 500 zł - poinformował Łukasz Musiał z Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Fundacja złożyła apelację od wyroku.

Wyrok uległ zaostrzeniu przez zmianę rodzaju kary z zasadniczej grzywny na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania - poinformował dzisiaj rzecznik prasowy szczecińskiego sądu okręgowego sędzia Michał Tomala.

- Kara zasadnicza została zmieniona na karę pozbawienia wolności z kary grzywny - powiedział Tomala. - Kara pozbawienia wolności została orzeczona w rozmiarze sześciu miesięcy z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres dwóch lat próby. Sąd orzekł także grzywnę wobec oskarżonego (…) w wysokości 100 stawek po 20 zł. Sąd podwyższył również nawiązkę do 3 tys. zł. i obciążył mężczyznę kosztami postępowania - dodał.

W okresie próby sąd zobowiązał mężczyznę do tego, żeby informował kuratora o przebiegu okresu - powiedział Tomala.

Wyrok jest prawomocny.