Do spektakularnej i kosztownej kolizji ciągnika rolniczego z przyczepą doszło w Ebermannstadt, w powiecie Forchheim w Bawarii (Niemcy). Na skrzyżowaniu ulic, gdy ciągnik skręcał, przewróciła się doczepiona do niego przyczepa, na której znajdowała się cysterna wypełniona RSM.

Jak donosi Agrarheute, rolnik miał wyjątkowego pecha. Nie dość, że kilka tysięcy litrów płynnego nawozu wyciekło i rozlało się po skrzyżowaniu, to wskutek wywrócenia przyczepy uszkodzone zostały jeszcze dwa samochody osobowe. Jeden z kierowców został niegroźnie ranny.

Trudna akcja ratownicza

Strażacy mieli pełne ręce roboty. Udało się im przerwać wyciek i zebrać część rozlanego nawozu, a potem musieli oczyścić jezdnię i zneutralizować powstałe kałuże. W działaniach brali udział strażacy wyspecjalizowani w zwalczaniu zagrożeń chemicznych.

Z pomocą ciężkiego sprzętu przyczepę ustawiono z powrotem na kołach, a na niej położono zbiornik. Działania służb trwały 3,5 godziny. W tym czasie przejazd przez skrzyżowanie był niemożliwy. Policja wyjaśnia przyczyny wypadku. Jedno jest jednak pewne - rolnika słono on kosztował.