Z dnia na dzień niezadowolenie społeczne rośnie. Decyzje rządu sprawiają, że coraz więcej grup społecznych i zawodowych wychodzi na ulice. Część z nich postanowiła połączyć siły i wspólnie wyrazić sprzeciw wobec obecnej polityki rządu. Przykładem takiego zjednoczenia jest zaplanowany w Bydgoszczy protest branży rolniczej i gastronomicznej.

Jak informuje na jednym z portali społecznościowych Michał Nowacki "Rolnik NIEprofesjonalny" wspólny protest odbędzie się dziś o godz. 17:00 na Starym Rynku w Bydgoszczy.

Zgodnie z zapowiedzią organizatorów Gastro Stypy, na rynku rozstawiony zostanie ogromny stół nakryty symbolicznie pustymi talerzami z nazwami bydgoskich lokali. Rolnicy zaś przyniosą płody rolne, jak poinformował nas Nowacki.

– Przy naszym stole znajdzie się miejsce dla wszystkich, którzy chcą zamanifestować rządowi swoje niezadowolenie – zaznaczają organizatorzy – Zapraszamy przedstawicieli wszystkich branż, którzy cierpią z powodu braku konkretnych i długofalowych działań mających na celu uratowanie naszych firm przed upadkiem – dodają.

Do udziału w proteście zachęceni są również klienci, dostawcy i producenci, ponieważ biznes gastronomiczny to system naczyń połączonych. Wpływ tej wzajemnej zależności można było odczuć w czasie ostatniego zamknięcia rynku HoReCa, gdy ceny w wielu skupach gwałtownie spadły.