Policjanci z komisariatu w Przedborzu, w powiecie koneckim (woj. świętokrzyskie) zatrzymali czterech młodych mężczyzn w wieku 17 – 19 lat, odpowiedzialnych za kradzieże desek i nielegalne rozbiórki drewnianych budynków.

Według ustaleń śledczych, sprawcy grasowali od marca do sierpnia br. na terenie trzech powiatów: radomszczańskiego, koneckiego i opoczyńskiego. Szukali niezamieszkałych posesji, po czym nocami odrywali deski z drewnianych stodół i domów. Zwozili je na samochodowej przyczepce na jedną posesję, a następnie sprzedawali je na opał, lub jako materiały budowlane.

„Dotychczasowe ustalenia i zebrany materiał funkcjonariuszy pozwoliły na przedstawienie mężczyznom prokuratorskich zarzutów kradzieży. Obecna kwota strat to blisko 10 tysięcy złotych. W kilku jeszcze przypadkach pokrzywdzeni nawet nie wiedzą, że zostali okradzeni, ponieważ nie zamieszkują na swoich posesjach.” – czytamy w policyjnym komunikacie.

Sprawcom za kradzieże grozi kara do 5 lat więzienia. Według policjantów sprawa jest jednak wciąż rozwojowa. Śledczy ustalają m.in. ewentualnych paserów i odbiorców skradzionych desek.