W konkursie przygotowanym przez niemiecką firmę Strauss udział wzięło sześciu europejskich rolników - z Holandii, Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji i Polski. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu logo marki na polu z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań rolnictwa precyzyjnego i jak największej liczby gatunków roślin. Następnie uczestnicy musieli zrobić zdjęcie swojego dzieła z lotu ptaka.

Rolnik z Holandii, jak się łatwo można domyślić, przedstawił swój projekt na polu tulipanów z wykorzystaniem ich różnych odmian. W Niemczech i Austrii rolnicy wykosili na łąkach w trawie wzór firmy Strauss za pomocą GPS, Szwed zaprezentował wzór na polu z mieszanką zboża, rzepaku i stewii, w Szwajcarii natomiast logo przybrało swój kształt na kwietnej łące.

Najbardziej kreatywny i doceniony przez internautów okazał się projekt Grzegorza Bardowskiego. Rolnik przedstawił nie tylko logo na polu, ale i cały strój roboczy. Rośliną użytą do wysiewu był jęczmień browarny, a prace nad projektem trwały 3 miesiące.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszy sukcesów!