Jak przypomniała ekspertka, rynek w Broniszach specjalizuje się, obok sprzedaży owoców i warzyw, w sprzedaży różnego rodzaju kwiatów ciętych, doniczkowych, ale i tych ogrodowych, balkonowych i materiału szkółkarskiego. W Broniszach są dwie hale kwiatowe, czynne przez cały rok.

Na wiosnę zainteresowanie kwiatami jest duże. Obecnie powoli kończy się okres wysadzania stokrotek, niezapominajek i bratków, które są pierwszymi zwiastunami wiosny. Wchodzą kolejne gatunki roślin, które kwitną przez całe lato do późnej jesieni.

Aktualnie w ofercie handlowców są: pelargonie rabatowe i zwisające w cenie od 5 - 6 zł za pojedyncza sadzonkę, a w amplach tj. w dużych donicach - od 25 - 35 zł za doniczkę. Pelargonie sztamowe, czyli wyrastające na pniu, kosztują 100 zł za donicę. Cena pelargonii angielskich - to 10 - 15 zł za doniczkę.

Surfinie kosztują od 6,00 zł za sadzonkę, można je kupić także donicach w cenie 25 - 30 zł. Importowane w donicach - to wydatek rzędu 45 z.

Chętnie kupowane są begonie zarówno te małe, drobne, jak i te o dużych kwiatach; przedział cenowy - 2 - 13,5 za sadzonkę.

Goździki rabatowe sprzedawane są w cenie 6 zł za sadzonkę, dalie od 7,00 złotych za sadzonkę. Hortensje przeznaczone do nasadzeń w ogrodach, w przestrzeni publicznej kosztują 35 - 80 zł za doniczkę.

Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się także niecierpki i stokrotki afrykańskie. Impatiens (niecierpek) można kupić za 7 zł za sadzonkę, a stokrotka afrykańska kosztuje 10 zł za sadzonkę, przy czym jest bardzo duży wybór kolorów. Lawenda kosztuje od 12 - 15 zł za doniczkę.

Do kompozycji kwiatowych np. przeznaczonych na tarasy czy balkony świetnymi wypełniaczami przy nasadzeniach jest smagliczka, komarzyca, bacopa - w cenie 4 zł za sadzonkę.

W ofercie są również truskawki w doniczkach (do uprawy na tarasach i balkonach) - 25 zł za doniczkę i pomidorki koktajlowe w cenie 30-40 zł za doniczkę.

Na rynku hurtowym w Broniszach sprzedawanych jest też wiele roślin ogrodowych, jak oleandry, mandeville, bougenville. Dostępny jest także materiał szkółkarski - iglaki, a także można kupić tuje w donicy w cenie 25-45 zł za sztukę.