Tor Nurburgring, zwany również „Zielonym Piekłem” to arena testów i wyścigów najszybszych samochodów na świecie. Jak okazuje się, nie tylko samochodów…

Potężny Claas

Do przejazdu na czas wybrany został ciągnik Claas Xerion 5000 VC. Maszyna wyposażona została w 6-cyl. silnik o pojemności 12,8 l, generujący ponad 500 KM mocy maksymalnej oraz 2600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Takie osiągi pewnie nie robią wrażenia na innych użytkownikach toru, gdyż samochody sportowe nierzadko generują większe moce. Warto jednak zaznaczyć iż waga ciągnika przekracza 16 t, co z pewnością wpływa na uzyskany rezultat.

Długi, choć rekordowy przejazd

W celu uzyskania jak najlepszego czasu, w roli kierowcy wybrany został Christian Menzel – niemiecki kierowca wyścigowy. Na niewiele się to jednak zdało, gdyż czas przejazdu pełnego okrążenia przez Xeriona wyniósł prawie 25 min., a więc ponad 3-krotnie więcej aniżeli najszybszych samochodów.

Pomimo to, ciągnikowi udało się ustanowić rekord czasu przejazdu w kategorii ciągników rolniczych.

Zielone Piekło

Tor Nurburgring to jeden z najpopularniejszych obiektów wyścigowych na świecie, będący przy okazji szeroko otwartą areną zmagań również dla amatorów. Za 25 euro absolutnie każdy maniak prędkości może wykupić sobie możliwość pokonania jednego okrążenia swoim pojazdem.

Główna pętla toru liczy 21 km, a cała trasa usłana jest licznymi pułapkami czyhającymi na niedoświadczonych kierowców. To brzmi jak idealny wybór dla 16-tonowej bestii, nieprawdaż?

Warto również wspomnieć, iż najszybsze samochody uzyskują czasy przejazdu w okolicach 7 min. Nielicznym i najlepszym z nich udaje się nawet zejść poniżej magicznej granicy 7 min.

Poniżej załączamy nagranie z przejazdu Claasa Xeriona. Jak myślicie, czy ten rekord długo pozostanie niepobity?