Jak wskazuje dziennik, rok w wyszukiwarce Google, czyli ranking tego, czego najchętniej szukaliśmy online, to coś więcej niż tylko przegląd najpopularniejszych haseł, to swoisty zapis tego, czym - tak naprawdę - żyła Polska w mijającym roku i co interesowało internautów.

Tegoroczne zestawienie zdominowała agresja Rosji na naszego wschodniego sąsiada - informuje gazeta.

Stwierdza, że najmocniej zyskiwały takie hasła, jak Ukraina, Rosja, wojna w Ukrainie i Putin. Ale wśród najpopularniejszych szukanych w sieci osób obok rosyjskiego prezydenta znalazł się też Rafalala, transseksualny internetowy celebryta, który popularnością wyprzedził nawet Wołodymyra Zełenskiego - dodaje.

Polacy kochają seriale. Których tytułów szukali najczęściej w 2022 r.?

Polacy szukali ponadto informacji o serialach "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" i "Wielka woda", a także ciekawostek: ile lat ma Putin, ile kolan ma pies, ile zarabia kontroler lotów czy ile kosztuje czołg - wskazuje dziennik.

Ile kosztuje tona węgla? Dlaczego paliwo drożeje?

Według gazety w Polsce interesowały nas też poważne i przyziemne tematy, w tym głównie drożejące koszty życia i kryzys gospodarczy. Jak wyjaśnia, to dlatego w wyszukiwarkę wpisywaliśmy: Polska Grupa Górnicza, ile kosztuje tona węgla, dlaczego paliwa drożeją, kiedy wypłata dodatku osłonowego, jaka jest cena ekogroszku czy co to jest ulga dla klasy średniej.

"Interesowały nas zmiany w Polskim Ładzie i w zapisach o dodatku węglowym" - dodaje.