W Polsce przybywa rolników, którzy chętnie stosują modyfikacje mające na celu zwiększenie mocy oraz uciągu w leciwych Ursusach. Jedną z takich osób jest autor kanału Mój Sprzęt 85 na platformie YouTube.

Turbo i napęd 4x4?

W Internecie popularność zdobywa filmik, na którym autor pracuje Ursusem C-360 z broną talerzową o szerokości roboczej aż 2,7 m. Nie jest to jednak oczywiście zwykła „sześćdziesiątka”.

Rolnik wykonał w niej szereg zmian technicznych, na czele z zamontowaniem napędu na 4 koła, zastosowaniem turbodoładowania w silniku oraz znacznego dociążenia przodu ciągnika.

Trzeba przyznać, że takie modyfikacje przenoszą Ursusa na wyższy poziom jeśli chodzi o jego wykorzystanie w czasie prac polowych.

Jak sobie radzi?

Z filmu dowiadujemy się, że zdaniem operatora ciągnik radzi sobie bez większych problemów z broną talerzową, która dodatkowo dociążona jest kilkoma kamieniami. Co ciekawe, traktor współpracował z maszyną na polu z wzniesieniami, co dodatkowo utrudnia zadanie, a mimo to dał radę.

Jak podkreśla autor nagrania, w czasie pracy ciągnik pracuje na 3. oraz 4. biegu, a realna wydajność uprawy sięga 2 ha/h, co trzeba przyznać jest bardzo dobrym wynikiem.

Nie obyło się jednak bez awarii, podczas talerzowania uszkodzeniu uległ wieszak. Sam podnośnik to w tej chwili chyba najsłabszy element ciągnika.

Poniższe nagranie warto obejrzeć z jeszcze jednego powodu, a mianowicie prezentowany na nim Ursus C-360 jest utrzymany w absolutnie fantastycznym stanie wizualnym. Gratulujemy właścicielowi ciągnika pasji i serca do tworzenia tego projektu.

A co Wy myślicie o podobnych modyfikacjach w popularnych Ursusach? Jesteście ich zwolennikami? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!